Folytontermő eper

A folytontermő eper fajták az egyszer termők körét bővítik. Érdemes a kert adottságainak megfelelő fajtákat telepíteni, figyelembe véve a talaj és napfény adottságokat. Míg az egyszer termők egy nagy hullámban, május végétől június végéig érlelik nagy, ízletes gyümölcseiket, a folyamatosan termők a nyári első nagyobb termésük után még többször teremnek egészen októberig, a fagyok beálltáig.
Ezek a fajták nagy része öntermékenyülő, önállóan is termést hoznak. A fajták bővítésére leginkább azért van szükség, hogy kora nyártól egészen őszig élvezhessük ennek a közkedvelt bogyós gyümölcsnek az egyedi, aromás ízét.
Az egyszer termők nagy, sötétpiros termései mutatósak, illatosak, azonnali fogyasztásra csábítanak. A folytontermők hosszú érési ideje lehetőséget ad a gyümölcsök fagyasztására, aszalására és egyéb felhasználására. A maximális terméshozam érdekében a növénynek teljes napfényre van szüksége, különben nem érnek be megfelelően.
Kis helyigénye miatt a lakásban élőknek sem kell lemondaniuk a zamatos gyümölcsről. Napos fekvésű erkély tökéletes helyszín a palánta nevelésére. A folytontermő eper fajták jó tápanyag- és vízellátottság mellett balkonládákban, cserepekben, dézsákban is tarthatóak, mely azoknak is nagy öröm, akiknek nincs kertjük.
A palántákkal való törődés jó kikapcsolódás gyermeknek és felnőttnek egyaránt. A gyerekek megtanulják a palántanevelés csínját-bínját.
A szabadgyökerű növények október második felétől kaphatók! Áraink az Áfá-t tartalmazzák!

Mara de bois (Jelenleg nem kapható!)

Mara de bois folytontermő eper

Gyümölcs jellemzői:
nagytermésű, lapított kúp alakú, szilárd húsállományú, édes, intenzív aroma jellemzi

Növény jellemzői:
elterülő bokra sok indát nevel, bőtermő, jó terméshozam. A meszes talajt nem kedveli.

Érési ideje:
kétszertermő fajta, június közepétől szeptember végéig szüretelhető

Porzói:
öntermékeny

Permetezése:
a gyümölcsfákkal együtt maximum kétszer, április és augusztus hónapban

ostorindák lemetszése, melyek elveszik a tápanyagot, apróbbá teszik a termést

Ostara (Jelenleg nem kapható!)

Ostara folytontermő eper

Gyümölcs jellemzői:
közkedvelt, régi házikerti fajta, közép vagy nagytermésű, tompa kúp alakú, fénylő sötétpiros, lédús, rendkívül ízletes, illatos

Növény jellemzői:
bőtermő, jó terméshozam, betegségekre nem érzékeny, a kétszertermő fajták közül az egyik legjobb indahozammal rendelkező fajta. A virágok ritkításával nagyobb gyümölcsméret érhető el.

Érési ideje:
egész nyáron, június közepétől októberig (első fagyokig) fogyasztható

Porzói:
öntermékeny

Permetezése:
a gyümölcsfákkal együtt permetezve (maximum kétszer), április és augusztus hónapban, megelőzhetőek a betegségek

ostorindák lemetszése, melyek elveszik a tápanyagot, apróbbá teszik a termést

Cirafine (Jelenleg nem kapható!)

Cirafine eperpalánta

Gyümölcs jellemzői:
termése nagy, hosszúkás, kúp alakú, sötétvörös, íze nagyon finom, édes

Növény jellemzői:
Kifejezetten bőtermő fajta. Bokor mérete közepes, levelei sötétzöldek. A virágok ritkításával nagyobb gyümölcsméret érhető el. Nyáron öntözzük és kapjon évente 2x tápanyagot a bőséges terméshez.

Érési ideje:
egész nyáron termő, június elejétől októberig (első fagyokig) fogyasztható

Porzói: öntermékeny

Eper permetezése:
Betegségekkel szemben jól ellenáll, vegyszermentesen tartható

ostorindák lemetszése, melyek elveszik a tápanyagot, apróbbá teszik a termést

friss fogyasztás, dzsem, lekvár, szörp, gyümölcslé, aszalt/fagyasztott gyümölcs, fagylaltfriss fogyasztás, dzsem, lekvár, szörp, gyümölcslé, aszalt/fagyasztott gyümölcs, leves, fagylalt