Fenyőkéreg

A fenyőkéreg az egyik legkiválóbb talajtakaró mulcs. Fenyőfák aprított kérgéből áll, mely használatra kész zsákos formában kapható kertészeti célokra.
Színe vörösesbarna, míg más faalapú mulcsok cser, sötétbarna vagy fekete színűek. A mulcs, mint természetes talajtakaró -lehet fenyőkéreg, faforgács, fűrészpor- a növények tövére helyezve megakadályozza azok gyomosodását, a talaj idő előtti kiszáradását. A természetes fenyőkéreg teljes mértékben természetes színű, kémiai adalékanyagoktól és színezékektől mentes, nagyobb méretű, hosszabb ideig megtartja eredeti színét, mint a legtöbb természetes mulcs. Számos mulcs hajlamos elszürkülni egy év elteltével, a fenyőkéreggel ellentétben, mely 2 év után is megtartja valódi színét.
Természetes anyag révén folyamatosan bomlik, ezért pár évente felújítást (átgereblyézés, pótlás) igényel.
Lássuk, milyen érvek szólnak emellett a kiváló talajtakaró mellett.

Előnyei:
  • 100 %-ban természetes
  • hatékony a gyomosodás ellen, használjuk 2-3 cm-es rétegben a megfelelő hatás érdekében
  • fontos szerepe van a talaj nedvességtartalmának megőrzésében, kevesebb kézi locsolásra lesz szükség
  • segít a talaj állapotának megőrzésében, megtartásában
  • hő-megtartó funkciója van nyáron a nagy forróság ellen, télen a hideg ellen nyújt biztonságot
  • kevesebb talajmunka
  • savanyú hatását bizonyos növényfajok kifejezetten kedvelik (pl. örökzöldek, rododendronok, magnóliák)
  • roppant mód dekoratív, természetes színével jól passzol a kert hangulatához
  • új ültetésű növények gyorsabb gyökerezése
  • fokozza a talaj szerves anyag tartalmát
  • könnyű, tiszta kezelés

Talajtakarásra a legmutatósabb és leghatékonyabb mulcs féle a vörösfenyő kéreg.

Típusok

Vörösfenyő kéreg nagy szemű extra minőség (2–10 cm)

70 literes: 6.000,- Ft
Jellemzői:
A vörösfenyő kéreg kellemes vöröses színű természetes talajtakaró. A mulcsok közül a legdekoratívabb típus. Vastag szerkezetű, magas gyantatartalmú.
Nagy szemű változata mutatós, ezért kiválóan használható jól látható területeken, nagyobb felületek takarására. Extra alacsony fatartalom jellemzi. Zsákos formában kapható kertészeti forgalmazásban.

Összetétele:
vörösfenyő fák aprított kérge válogatott extra minőségben

Felhasználása széleskörű, kültéri és beltéri alkalmazása egyaránt elterjedt:

- kertekben növények, rózsák, fák, sövények, rézsűk alá
- sziklakertben a növények kiemelésére, gyomosodás visszaszorítására
- kiállítási területek, standok dekorációjának
- beltéri dekorációnak
- játszóterek talajának takarására, puha felület megteremtésére
- temetőben sírok fedésére, a föld nedvességtartalmának megtartására, gyomok elkerülésére
- edényes, konténeres növények
- parkokban, közterületeken

Mulcsozás előtt alkalmazzunk vegyszeres gyomirtást a legjobb eredmény érdekében. Érdemes több rétegben lerakni, előbb apróbb, majd nagyobb szemű fenyőkérget használva. Ezzel a módszerrel elkerülhetőek a gyomok, valamint nem fújja el a szél.

Kiszerelése:
70 liter

Vörösfenyő kéreg apró szemű extra minőség (0,5-2 cm)

Vörösfenyő kéreg apró szemű EXTRA (0,5-2 cm)
70 literes: 6.000,- Ft
Jellemzői:
A vörösfenyő kéreg kellemes hatású, vöröses színű kitűnő minőségű. A legszebb és hosszú távon a legtartósabb kéreg típus. Vastag szerkezetű, magas gyantatartalmú. Apró szemű változata kiválóan alkalmas a nagy szemű változat alá a megfelelő rétegezés kialakítása céljából. Természetes színével és hatásával kiemeli a növények formáját, egyediségét. Extra alacsony fatartalom jellemzi. Zsákos formában kerül kertészeti forgalmazásra.

Összetétele:
vörös fenyőfák aprított kérge osztályozott minőségben

Felhasználása sokrétű, kültéri és beltéri alkalmazása egyaránt kedvelt:

- házi kertekben növények, bokrok, bogyósok, rózsák, fák, sövények alá
- sziklakertben a különféle növények kiemelésére, gyomnövények visszaszorítására
- kiállítási területek, standok dekorációs céljára
- beltéri díszítésre
- játszóterek talajának takarására, puha felület megteremtésére
- temetőben sírok fedésére, a jobb vízgazdálkodás és a gyomok elkerülése érdekében
- cserepes növények földjének takarására
- parkokban, közterületeken

Jó tanács! Kiszórása előtt alkalmazzunk vegyszeres gyomirtást a maximális eredmény érdekében. Terítsük több rétegben, előbb apróbb, majd nagyobb szemű fenyőkérget használva. Ezzel a módszerrel nem fújja el a szél, és elkerülhetőek a gyomok.

Kiszerelése:
70 liter