Cofuna

A cofuna irányított erjesztési folyamat során készített, figyelemre méltóan magas minőségű szerves humusztrágya. A gyártási eljárás alapanyaga, valamint a baktériumkoncentrátum vivőanyaga a termőterületen nagy mennyiségben keletkező szőlőtörköly, és az erjesztés megfelelő lezajlásához szükséges baromfitrágya. Megjelenésében sötétbarna színű, komposzthoz hasonló szagú, növényi rostokat is magában foglaló morzsalékos anyag. Kialakulásának előzménye miszerint az istállótrágya, mint a növénytermesztés klasszikus szerves anyaga, egyre nehezebben beszerezhető a jószágállomány csökkenésével. Jelentős tömege miatt mozgatása, irányítása rendkívül munka- és energiaigényes procedúra. Ezen okok miatt indokolt a hazai talajok biológiai aktivitásának helyreállítása. Istállótrágyával azonos hatás jóval kisebb mennyiségű cofuna használatával elérhető. A tehéntrágyához képest sokkal hamarabb biztosítja a felvehető nitrogént a talaj számára. Alkalmazásával a következő előnyökre tehetünk szert: helyreállítja a talajéletet, javítja annak fizikai állapotát, vízgazdálkodását, levegőellátását, a talajélet élénkítésével támogatja az ásványi trágyák hasznosulását, gyommag mentes, a gyökérzettel érintkezve sem perzsel, felépítése mindig azonos, termésmennyiséget fokozó hatása mellett javul a termék minősége, növekszik az eltarthatósági ideje, költséghatékonysága kiemelkedő a hagyományos állati eredetű trágyákkal szemben. Az ásványi műtrágyák felhasználásával kapcsolatban kijelenthetjük, hogy nagymértékben biztosít tápanyagot a növények számára, ezzel csökkentve az ásványi műtrágyák használatát. Következésképpen csökkenthető a műtrágya használat, ellenben növekszik a hatóanyagok produktivitása. Igénybevételét olyan területeken ajánljuk, ahol a termőföld szerkezete, minősége silány, illetőleg nagyobb mennyiségű növényi felesleg lebontását szándékozunk felgyorsítani.

Cofuna biotrágya (Florasca)

40 liter: 3.800,- Ft
Jellemzői: A Cofuna szerves trágya biomasszából biológiai úton létrehozott, oltóanyaggal tömörített szerves humusztrágya. Mennyiségi felhasználása a hagyományos trágyához képest elenyésző, 1 tonna Cofuna 30 tonna istállótrágyának felel meg. A Florasca Cofuna trágya a Fertő- Hanság Nemzeti Park egyedülálló szerves trágyája, mely aktív talajéletet biztosít a növények számára.
Előnyei: - az év bármely részében felhasználható a perzselés veszélye nélkül (a megfelelő technológia betartásával); környezetkímélő termék; összetétele állandó, laboratóriumilag ellenőrzött; talajba juttatása egyszerű, költséghatékony; az istállótrágyával szemben nagy előnye, hogy gyom-magvakat nem tartalmaz

Milyen eredményeket érhetünk el a termék használatával?

- helyreállítja a talajéletet, javít a talaj fizikai állapotán, maximalizálja a talaj tápanyag-nyújtó képességét
- hatására olyan folyamat indul el a talajban, mely növeli és állandóvá teszi a talaj nitrogén-szolgáltató képességét
- figyelemre méltó termésmennyiséget generál, nő a termék eltarthatósága, látványos minőségi változás figyelhető meg
- optimalizálódik a talaj levegő- és vízgazdálkodása